середа, 28 лютого 2024 р.

Весняна Україна

 


В понеділок ми вивчали літературу, у вівторок — математику, а от настав і третій день тижня — для повторення території України через мапу. В рамках предмету "Я досліджую світ" ми перейшли від теорії до практики, від абстрактних знань до конкретних вражень.


Спочатку ми згадали те, що вивчали раніше: розміщення та розміри нашої країни на мапі Європи.  Потім ми перейшли до практичних вправ. Кожен учень отримав аркуш та малюнок мапи України. За допомогою ножиць і клею, ми ретельно вирізали території областей, намагаючись дотримуватися масштабу та форми. Коли останній краплинки клею встановили нашу країну на карті, ми могли побачити її в новому світлі: кожен регіон відображався як окрема частина складної мозаїки, об'єднаної в цілісний образ.










Щоб підкріпити наші відчуття єдності та патріотизму, ми додали останній штрих: заквітчали кордони України, використовуючи різноманітні розмальовки та орнаменти. Кожен учень обрав яскраві барви, тому малюнок був унікальним і особливим, але разом утворили неповторний і весняний образ України.

















На завершення нашого практичного уроку ми отримали груповий плакат з мапою України, який буде яскравою прикрасою нашого класу. Ця мапа стала не лише символом нашого заняття, а й нагадуванням про те, що ми — частка великої країни з великою історією та культурою.



вівторок, 27 лютого 2024 р.

Відкриваємо таємниці математики з весняними птахами


Другого дня тижня початкової школи заплановано День математики.

Отож, впродовж уроків, зовсім непомітно, промайнув математичний квест "Птахи - вісники весни". Учні були в захваті від можливості поєднати вивчення математики з весняною тематикою та пізнавальними відкриттями про птахів.


Квест розпочався з гри "Так чи Ні", де діти мали відповісти на запитання про птахів та їхні особливості. Це була чудова можливість оцінити їхні знання та спостережливість.

Після цього учні продовжили свою подорож «стежиною задач». Кожен крок був новим завданням, де вони мали вирішити математичну задачу з весняними птахами з природничим сюжетом. Кожне завдання містило цікаві відомості про життя птахів.




Найцікавішою частиною квесту було впізнавання птаха з задачі. Діти з великим ентузіазмом шукали пташку на галявині, описану у завданні, і були раді виявити її серед інших пернатих.



Наступним етапом була прогулянка «галявиною обчислень», де учні розв'язали картки з прикладами.








Після захопливої прогулянки обчислень наші юні математики перейшли до наступного цікавого завдання - списування про особливих птахів України. Кожен учень отримав картку з описом одного з рідкісних птахів, які зустрічаються на території нашої країни.




Списування про особливих птахів України не лише поглибило знання учнів про місцевих пернатих, але й заохотило їх дбати про збереження природи та різноманіття живого світу. Вони зрозуміли, що кожен птах має свою важливу роль у екосистемі та потребує нашої уваги та захисту.

Цей цікавий день математичного квесту з птахами став важливим кроком у формуванні в учнів початкової школи не лише математичних навичок, але й любові до природи та бажання дізнаватися більше про світ навколо нас. Наші юні дослідники завершили день з посмішками на обличчях та новими знаннями, готові до нових відкриттів та пригод.

  • У цей вівторок учні початкової школи не лише поглибили свої знання математики, а й відкрили для себе цікавий світ птахів, їхніх особливостей таролі в природі. Цей Математичний Квест став яскравим прикладом того, як можна поєднати навчання з природою та веселощами.

понеділок, 26 лютого 2024 р.

Тиждень початкової школи « Хай буде весна…»


1 день: « Стояла я і слухала весну» Творчість і життя Лесі Українки 


Сьогоднішній день у школі був сповнений радісних подій та навчальних пригод. Ми разом зі своїми учнями, відзначили день народження видатної української поетеси Лесі Українки. Це була чудова нагода відзначити не лише день народження цієї талановитої жінки, а й вивчити її творчість та внести краплинку у виховання патріотизму та любові до вітчизни серед наших учнів.


Першою частиною нашої святкової програми був перегляд відеоролика про життя та творчість Лесі Українки. Це допомогло дітям краще зрозуміти контекст та значення її поезій. Ми глибше вдихнули атмосферу доби, у яку жила поетеса, її боротьби та здобутки.


Після цього ми провели підсумки захоплюючого конкурсу читців поезії Лесі Українки. Діти з радістю декламували вірші улюбленої поетеси, використовуючи власні інтерпретації та емоційне звучання. 



Кожен учасник конкурсу отримав заохочуючі слова та подяку за їхню впевненість та талант.

Останньою, але не менш важливою частиною нашого святкування була дидактична гра "Твори Лесі Українки". Діти були розділені на пари та взяли участь у захоплюючих завданнях, пов'язаних з творчістю поетеси. Вони відповідали на запитання про біографію Лесі Українки та читали поезії, обираючи правильний малюнок до відповідного твору.








Цей день був сповнений не лише радістю та веселощами, але й пізнавальними моментами для наших дітей. Вони з цікавістю дізнавалися про видатну поетесу та її внесок у світову літературу. Це була чудова нагода поглибити їхні знання та читацькі навички.


Навчання через творчість

Проєкт «Розмова вірусів» у 4-Б класі: навчання через творчість. Сучасна освіта виходить за межі підручників і стандартних уроків. Одним із с...