середа, 30 листопада 2022 р.

29 листопада- День зубочистки


Ніби ,здавалось, зовсім непримітний предмет - зубочистка. Існує вже давно, користуються всі! І має свою історію виникнення ( читаємо нижче).

Ми з дітками теж дізнались деякі деталі історії . Та з великим захопленням і старанням використали її в іншій ролі. Конструювали, моделювали і натхненно працювали:
Дякую всім за старання! 

Історія виникнення зубочистки 

Зубочистки є одними з найдревніших гігієнічних засобів.

Наразі найдревнішу зубочистку знайшли у королівській гробниці в Месопотамії, на території сучасного Іраку, і відноситься вона до 3 500 р. до н. е. Зубочистка була виготовлена із золота. Ці гігієнічні засоби були виготовлені із дорогоцінних металів та користувались популярністю і серед єгипетської аристократії. Зубочистка була поширеним засобом для очищення зубів і в Древній Греції та Римі. 
Зубочистки виготовлялися з дерева, бронзи, срібла, золота, слонової кістки і гусячого пера у вигляді тонких паличок, часто поєднаних разом із вушною ложкою та пристосуванням для чистки нігтів. Європейці теж не гидували зубочистками, але саме на початку епохи Відродження зубочистки стали по-справжньому модними. Дворяни підвішували золоті і срібні зубочистки на ланцюжок і носили на шиї.
Дуже швидко увійшло до моди постійно тримати їх у роті. Для надання значущості зубочистки стали робити довшими, масивнішими і щедро декорованими коштовним камінням з одного кінця. Вважалося хорошою манерою колупати зубочисткою між зубами у громадських місцях. Але любителі дорогих зубочисток нерідко ставали предметом кепкувань. 

Але небагато людей могли дозволити собі зубочистки з дорогоцінних металів, але, на щастя, для зубочистки підійде все що завгодно. Наприклад, у Мексиці їх робили з колючок кактуса (з них також виготовляли гребінці). Окрім того, на зубочистки йшли будь-які сорти дерева, кігті тварин, дзьоби птахів, риб’ячі кістки, моржеві вуса, і т. д. Дуже популярними  були зубочистки з пір’я птахів. Причому пір’я годилося не всяке. Ще давньоримський письменник Пліній попереджав, що зубочистки з пір’я хижих птахів викликають поганий запах з рота, тому європейці користувалися переважно курячим або гусячим пір'ям .

Не менш традиційним матеріалом для зубочисток було дерево. Як і зубочистки з пір’я, дерев’яні зубочистки можна було виготовити власноруч або купити.

Джерело: https://acc.cv.ua/news/world/29-listopada---den-zubochistki-66205. Сайт http://acc.cv.ua/

понеділок, 28 листопада 2022 р.

Свято наближається...


 З 21по 25 листопада в нашому закладі відбулась новорічно-різдвяна виставка "Новорічна композиція",та І етап Всеукраїнського конкурсу "Український сувенір". І вже, за традицією, наші дітки знову долучились до створення цікавих виробів до свята. 

Щороку новорічно-різдвяна виставка дарує усім святковий настрій, творить зимову казку та новорічні дива. Кращу роботу відібрали для участі у районному етапі виставок.

Щиро дякую за участь КОЖНОМУ ! Хай у наших серцях, не зважаючи ні на що, наступить свято.
 Ми живемо! Тримаємось! І кожного дня наближаємо ПЕРЕМОГУ! Все буде, УКРАЇНО!

субота, 19 листопада 2022 р.

БЕЗПЕКА НА ДОРОГАХ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

З 14-18.11.2022 року у ліцеї проходив  щорічний тиждень безпеки дорожнього руху за темою "Безпека на дорогах в умовах воєнного стану"

У рамках Тижня було проведено виховні бесіди про правила дорожнього руху, переглянуто онлайн-урок з безпеки дорожнього руху.

Другокласники з захопленням взяли участь у конкурсі малюнків «Знай та розпізнавай дорожні знаки!».Працюємо з вірою в краще і мирне майбутнє!

День толерантності

 Міжнародній День Толерантності відзначається 16 листопада в усіх країнах світу. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО, проголошеному в Декларації принципів терпимості. У цій декларації йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхньої віри, етнічної належності чи кольору шкіри. Навчання починається з дітей, яких варто вчити не просто бути «такими як всі», а, поважаючи інших, висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію.  
Для учнів 2 класу було проведено класну годину "Долоньками творимо ДОБРО". 
Працюємо з вірою в краще і мирне майбутнє !

Навчання через творчість

Проєкт «Розмова вірусів» у 4-Б класі: навчання через творчість. Сучасна освіта виходить за межі підручників і стандартних уроків. Одним із с...