Ніби ,здавалось, зовсім непримітний предмет - зубочистка. Існує вже давно, користуються всі! І має свою історію виникнення ( читаємо нижче).
Ми з дітками теж дізнались деякі деталі історії . Та з великим захопленням і старанням використали її в іншій ролі. Конструювали, моделювали і натхненно працювали:
Дякую всім за старання!
Історія виникнення зубочистки
Зубочистки є одними з найдревніших гігієнічних засобів.
Наразі найдревнішу зубочистку знайшли у королівській гробниці в Месопотамії, на території сучасного Іраку, і відноситься вона до 3 500 р. до н. е. Зубочистка була виготовлена із золота. Ці гігієнічні засоби були виготовлені із дорогоцінних металів та користувались популярністю і серед єгипетської аристократії. Зубочистка була поширеним засобом для очищення зубів і в Древній Греції та Римі.
Зубочистки виготовлялися з дерева, бронзи, срібла, золота, слонової кістки і гусячого пера у вигляді тонких паличок, часто поєднаних разом із вушною ложкою та пристосуванням для чистки нігтів. Європейці теж не гидували зубочистками, але саме на початку епохи Відродження зубочистки стали по-справжньому модними. Дворяни підвішували золоті і срібні зубочистки на ланцюжок і носили на шиї.
Дуже швидко увійшло до моди постійно тримати їх у роті. Для надання значущості зубочистки стали робити довшими, масивнішими і щедро декорованими коштовним камінням з одного кінця. Вважалося хорошою манерою колупати зубочисткою між зубами у громадських місцях. Але любителі дорогих зубочисток нерідко ставали предметом кепкувань.
Але небагато людей могли дозволити собі зубочистки з дорогоцінних металів, але, на щастя, для зубочистки підійде все що завгодно. Наприклад, у Мексиці їх робили з колючок кактуса (з них також виготовляли гребінці). Окрім того, на зубочистки йшли будь-які сорти дерева, кігті тварин, дзьоби птахів, риб’ячі кістки, моржеві вуса, і т. д. Дуже популярними були зубочистки з пір’я птахів. Причому пір’я годилося не всяке. Ще давньоримський письменник Пліній попереджав, що зубочистки з пір’я хижих птахів викликають поганий запах з рота, тому європейці користувалися переважно курячим або гусячим пір'ям .
Не менш традиційним матеріалом для зубочисток було дерево. Як і зубочистки з пір’я, дерев’яні зубочистки можна було виготовити власноруч або купити.
Джерело: https://acc.cv.ua/news/world/29-listopada---den-zubochistki-66205. Сайт http://acc.cv.ua/
Немає коментарів:
Дописати коментар