понеділок, 22 травня 2023 р.

Тиждень безпеки дорожнього руху


З 15 до 21 травня 2023 року в Україні тривав перший етап щорічного Тижня безпеки дорожнього руху «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану», який відбувся відповідно до Плану заходів на 2023 рік із реалізації Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні на період до 2030 року.
 
В рамках Тижня безпеки було проведено бесіду  «Безпека дорожнього руху – це життя!» із використанням відеопрезентації та організовано дидактична гру "Дорожні знаки ".

четвер, 18 травня 2023 р.

День вишиванки

Сьогодні, 18  травня, Всесвітній день вишиванки. Свято, яке відзначають третього четверга травня, було засноване 2007 року та покликане зберегти культуру та традиції створення і носіння етнічного вишитого українського одягу. Нині вишиванка все більше входить у буденне життя українців, її все частіше одягають наречені у день весілля, свідомі громадяни на державні свята, а сьогодні більшість українців вбереться у національний одяг на роботу, а дітки до школи.

З давніх-давен вишита сорочка виконувала роль потужного оберега і тепер знову перетворюється на те, чим була завжди для українців ‒ одягом, який зберігає пам’ять роду і генетичний код нації. В Україні існує кілька десятків регіональних мотивів вишивки і тисячі їхніх варіацій, понад 250 вишивальних швів, які базуються на 20 техніках. Тож дуже важливо при виборі вишиванки розуміти значення кольорів та орнаментів вбрання, наголошують майстрині.

Червоний – найбільш поширений колір вишивки. Символізує позитивну життєву енергію, любов до людини, життя, енергію сонця, радості.

Білий колір сприяє відновленню енергетичного запасу. Біла вишивка вважалася символом невинності, а також берегла дівчат від нещастя та дурного погляду.

Чорний колір наші предки асоціювали саме з землею та її родючістю. Тому чорна вишивка на одязі обіцяє власнику багатство та добробут.

Зелений – життя і розвиток. Колір символізує молодість, красу, безтурботність і весну.

Синій колір наші предки вважали потужним оберегом, оскільки це символ неба і води. Тому він символізує зцілення від недуг та душевний спокій.

Золотий або жовтий є символом меду і пшениці, благополуччя, достатку, багатства і радості.

Важливо не забувати про ті потужні коди-символи, які наші пращури закладали в орнамент вишивки, переконані майстрині. Не обирайте вишиванку навмання – важливо розуміти, що несе сорочка та як вплине на ваші долю і навіть настрій. 
Всі ці особливості і традиції ми обговорили на ранковій зустрічі, а також переглянули відео про історію вишиванки та продовжили математичним орнаментом, який "вишивали" кольоровими олівцями, ручками, фломастерами.
На уроці української мови опрацювали вірш "Вдягни свою чудову вишиванку" , виконали завдання сортувати частини мови та розмалювати сорочку. 
А на ЯДС дослідили значення кольорів та візерунків і дизайнерськи оздобили вже пластиліном український національний оберіг. 
Дякуємо всім за творчість і старання!
 Ви найкращі❤️ 
Пам'ятаємо і любимо ВСЕ українське, адже ми УКРАЇНЦІ. 





середа, 10 травня 2023 р.

ПАМ'ЯТАЄМО ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО

8 травня Україна відзначає День пам'яті та примирення, а 9 травня - День Перемоги над нацизмом у другій світовій війні. У ці дні важливо згадати тих людей, які воювали заради звільнення українських територій від загарбників, та увічнити пам'ять про загиблих воїнів і жертв війни. 

У нашому ліцеї традиційно проводяться врочисті заходи та виховні години. Їх мета- допомогти дітям переосмислити значення подій 1939–1945 років. Адже день пам'яті та примирення – це не про тріумф переможців над переможеними, а радше застереження, що не варто розв'язувати міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією чи анексією. 

Особливо про це важливо говорити зараз, коли росія розпочала повномасштабну війну проти України, забувши слова «Ніколи знову»
Урок мужності "Пам'ятаємо заради майбутнього " розпочали з відео та продовжили виготовленням квітки червоного маку, адже він є символом пам’яті про жертви Другої світової війни в світі, а з 2014 року і в Україні. Це емблема скорботного свята, пам’ять про тих, хто загинув під час Другої світової й сьогодні гине на Сході України в боротьбі за незалежність. Автором українського червоного маку-символу став харківський дизайнер Сергій Мішакін. Мак уособлює квітку та кривавий слід від кулі.
НІКОЛИ НЕ ЗАБУДЕМО і  обов'язково переможемо!!!

Навчання через творчість

Проєкт «Розмова вірусів» у 4-Б класі: навчання через творчість. Сучасна освіта виходить за межі підручників і стандартних уроків. Одним із с...